Kostium zaczyna się od słowa...

2017-10-03

W poniedziałek, 2 października, uczniowie klasy 3d pod opieką swojej wychowawczyni, pani Iwony Olszewskiej wybrali się do Dużej Galerii MOK w Gnieźnie na wystawę kostiumów teatralnych „Inspirowane słowem”.

Wystawa została zorganizowana we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały wystawione kostiumy sceniczne i dowiedziały się, że proces projektowania scenografii i kostiumów teatralnych rozpoczyna się od słowa, czyli od tekstu wierszy, opery, dramatu czy scenariusza. To właśnie teksty stanowią arsenał pomysłów dla kostiumografów. Dwoje wybranych dzieci miało możliwość przymierzenia i zaprezentowania specjalnie do tego celu przygotowanych strojów. Po obejrzeniu 36 kostiumów teatralnych zainspirowani uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych i projektowali nakrycia głowy według własnych pomysłów. Powstały przepiękne kolorowe „dzieła” o bogatej konstrukcji i formie. To były bardzo ciekawe zajęcia, a uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością.