Koszykarski sukces

2019-02-11

Reprezentacja naszej szkoły, po wspaniałej walce, zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Koszykowej Chłopców! Gratulujemy!

W czwartek, 7 lutego, w hali sportowej SzkoÅ‚y Podstawowej nr 2 odbyÅ‚y siÄ™ Mistrzostwa Miasta Gniezna w PiÅ‚ce Koszykowej ChÅ‚opców – Igrzyska Dzieci. W turnieju udziaÅ‚ wzięło 6 drużyn ze szkóÅ‚ podstawowych miasta: SP 2, SP 3, SP 6, SP 8, SP 9 i SP 12. Reprezentacja naszej szkoÅ‚y w skÅ‚adzie: Igor DrzażdzyÅ„ski, Krzysztof Szalaty, Bartosz MalÄ™gowski, Szymon Tomaszewski, Alex Matuszak, Karol KÄ™dzierski, Szymon Ewiak, Jakub SzczeÅ›niak, Marcel Sekula, Robert Roszak, Khaled Orya zagraÅ‚a w swojej grupie z reprezentacjÄ… SP nr 8 i SP nr 6. Każdy mecz rozgrywany byÅ‚ 4 kwarty po 6 minut. Reprezentacja naszej szkoÅ‚y w pierwszym meczu pokonaÅ‚a SP nr 8 (28:6), a w drugim meczu grupowym wygraÅ‚a z SP nr 6 (48:11), zajmujÄ…c pierwsze w miejsce w grupie. W póÅ‚finale nasi koszykarze zwyciężyli ze SzkoÅ‚Ä… PodstawowÄ… nr 9 (29:10). W finale nasza reprezentacja przegraÅ‚a swój mecz z gospodarzem rozgrywek, a jednoczeÅ›nie szkoÅ‚Ä… koszykarskÄ… SP nr 2. Wyniki koÅ„cowe przedstawiajÄ… siÄ™ nastÄ™pujÄ…co I miejsce SP 2, II miejsce SP 3, III miejsce SP 9. Drużyny otrzymaÅ‚y pamiÄ…tkowe medale i dyplomy. ReprezentacjÄ™ naszej szkoÅ‚y przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: pani Karolina Gruberska i pan Dawid Juncewski.