Książka zamknięta w lapbooku

2017-12-06

Biblioteka Pedagogiczna zaprosiła uczniów naszej szkoły na bardzo ciekawe warsztaty. Panie Agata Błażejak i Katarzyna Wilczkowska przeprowadziły szkolenie dla klas VIa, VIb, VIc oraz Vb o tym, jak samodzielnie stworzyć własnego lapbooka. Uczniowie uczyli się jak kreatywnie i niekonwencjonalnie zaprezentować ulubioną książkę.

Lapbook jest czymÅ› w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieÅ›cić wiadomoÅ›ci na wybrany temat. Informacje te jednak nie sÄ… gromadzone niczym wycinki z gazet. Taka teczka peÅ‚ni raczej funkcjÄ™ interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, sÅ‚ówka, terminy, czy też zdjÄ™cia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych ksztaÅ‚tach i na karteczkach. Warsztaty trwaÅ‚y kilka godzin. Najciekawsze prace zostanÄ… nagrodzone. Wszystkie lapbooki nie tylko naszych uczniów, ale i z innych gnieźnieÅ„skich szkóÅ‚ można podziwiać na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej od 11 grudnia. Koordynatorami projektu byÅ‚y panie: Jadwiga Kierzenkowska i Violetta Pawlik-Andrzejewska, a pomagaÅ‚y, doradzaÅ‚y i wspieraÅ‚y uczniów panie polonistki: Wanda SzymaÅ„ska, Beata Rewers – Krawczyk, Karolina Parda, Sylwia Jóźwiak – Drela oraz pani Katarzyna Ruminiecka-Kaźmierczak.