Łączy nas także język angielski

2019-02-22

To już szósty raz! Tak, to VI edycja tej Olimpiady! Osiemnaścioro uczniów z klas ósmych uczestniczyło w międzynarodowych zmaganiach konkursowych z języka angielskiego.

Organizatorem Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego „Gniezno - Humań – Sibiu 2019” jest nasza szkoła oraz Szkoła Ogólnokształcąca nr 14 i nr 7 w Humaniu na Ukrainie i  Szkoła  Podstawowa nr 2 z Sibiu w Rumunii. Udział uczniów z Rumunii to inicjatywa, wynikająca z rozpoczętej we wrześniu współpracy ze szkołą w Sibiu. Ponadto do współpracy zaprosiliśmy także Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Pawła Tyczyny w Humaniu, który reprezentowała p. prof. Oksana Zabolotna wraz ze swoją grupą wykładowców oraz Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Gnieźnie, który reprezentowała pani dr Katarzyna Jędraszczyk. W skład komisji egzaminacyjnych weszli nauczyciele języka angielskiego z wyżej wymienionych szkół oraz niezależni obserwatorzy z wyżej

Przed testem mieliśmy okazję zobaczyć przez Skaypa rówieśników ze szkół w Humaniu. Przesłali pozdrowienia i przypomnieli nam, że ważniejsze jest wspólnie doświadczenie ciekawej przygody, niż rywalizacja. Zadania testowe do pierwszego etapu zostały przygotowane przez p. prof. Oksanę Zabolotną. Olimpiada miała charakter pisemnego testu, sprawdzającego umiejętności: rozumienia tekstu mówionego, rozumienia tekstu pisanego, znajomości struktur gramatycznych i słownictwa. 59 uczestników, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie oraz w Rumunii przystąpiło w tym samym czasie do etapu pisemnego.

Konkurs zwyciężyła uczennica z kl. 8a SP 3 - Joanna Sypniewska. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie: Michał Stefański (8d), Filip Imbiorowicz (8d) Dominika Stankowiak (8b) i Joanna Kwiatkowska (8b). Trzecią lokatę zdobyli: Tymoteusz Rosiński (8d), Oliwier Walczak (8b), Ogei Orya (8b), Monika Kałamejka (8b), Wojciech Rączka (8d). Czwarte miejsce tj. 56 punktów na 60 możliwych zdobyli: Norbert Walczak (8d), Aleksandra Robaszkiewicz (8b), Julia Gal (8d), Michał Rączka (8d) – wszyscy z naszej szkoły oraz Mariia Marchenko z Umania ze Szkoły nr 14.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą międzynarodową przygodę z językiem angielskim.