Lekcja w kinie? Czemu nie!

2017-11-27

W piątek, 24 listopada, uczniowie klasy 5b i 7a udali się na bardzo interesujące zajęcia i seans filmowy do Multikina Malta w Poznaniu.

W czasie lekcji o temacie „Jak oni to zrobili? Czyli o efektach specjalnych” uczniowie zgÅ‚Ä™bili tajemnice powstawania obrazów w kinie. ProwadzÄ…ca zajÄ™cia aktorka odkryÅ‚a przed nimi jakiego rodzaju sposoby ma wspóÅ‚czesne kino na tworzenie tak spektakularnych efektów. Uczniowie dowiedzieli siÄ™ co to makiety, domalówki, perspektywa, charakteryzacja i co wzbudziÅ‚o najwiÄ™ksze zainteresowanie, jakie możliwoÅ›ci daje obecna technologia komputerowa w kinematografii. – Po lekcji obejrzeliÅ›my polski film w reżyserii Mariusza Paleja „Za niebieskimi drzwiami”. WczeÅ›niej na takÄ… lekcjÄ™ w kinie z naszej szkoÅ‚y udaÅ‚y siÄ™ już klasy 7d i 7b. Efekty specjalne zawsze wzbudzajÄ… duże zainteresowanie, ale nie mieliÅ›my pojÄ™cia, że to wÅ‚aÅ›nie tak siÄ™ robi. Polecam wszystkim uczniom ten temat lekcji w kinie – zachÄ™ca organizator wyjazdu, pani Katarzyna Michalak.