Let's go green!

2024-03-18

Dzień świętego Patryka wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to bowiem patron tego kraju. Dzień św. Patryka obchodzony jest jednak nie tylko w Irlandii, ale również w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech czy w Polsce. Jego popularność wiąże się z powszechną fascynacją kulturą celtycką i jej obyczajami.

Nasza szkoła 15 marca została ozdobiona zielonymi koniczynkami. Uczniowie przebrali się w zielone stroje.

Konkurs plastyczny dla klas 1-3 w tym roku polegaÅ‚ na pokolorowaniu Patrykowych proporczyków. Najbardziej kolorowo zaprezentowaÅ‚a swoje prace klasa 1b.

Nie obyÅ‚o siÄ™ również bez konkursu wiedzy o Irlandii. Uczniowie klas 4-8 odpowiadali na pytania zwiÄ…zane z tym krajem. Uczniowie klasy 5b przygotowali wystawÄ™ o Irlandii, która ozdobiÅ‚a salÄ™ nr 60.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i już zachęcamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.