Majsterkowali odlotowo!

2019-06-14

W czwartek, 13 czerwca, uczniowie klasy 1a pod opieką swojej wychowawczyni pani Iwony Olszewskiej wybrali się na warsztaty MAJSTERKOWO, zorganizowane w Castoramie w Gnieźnie.

Celem warsztatów byÅ‚o rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzenie ich wyobraźni, rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci manualnych, a także zwiÄ™kszenie wiedzy i Å›wiadomoÅ›ci ekologicznej. Dzieci pod okiem specjalisty z Castoramy z dostÄ™pnych elementów drewnianych samodzielnie konstruowaÅ‚y i wykonywaÅ‚y wÅ‚asnÄ… zabawkÄ™ – samolot. DziÄ™ki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™, jak na co dzieÅ„ dbać o Å›rodowisko i troszczyć siÄ™ o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów. Uczniowie mieli do dyspozycji drewniane elementy, mÅ‚otki, gwoździe oraz farby i pÄ™dzle do malowania. PierwszoklasiÅ›ci z ogromnym zapaÅ‚em, pozytywnÄ… energiÄ… i peÅ‚ni pomysÅ‚ów tworzyli swoje dzieÅ‚a i doskonale siÄ™ bawili. Dzieci doskonale wiedziaÅ‚y do czego sÅ‚uży mÅ‚otek i jak siÄ™ wbija gwoździe!

Wszyscy uczestnicy warsztatów doskonale sobie poradzili, a dziewczynki stwierdziÅ‚y, że majsterkowanie nie jest tylko dla chÅ‚opców! Mali konstruktorzy otrzymali dyplomy i drobne upominki i widać byÅ‚o wyraźnie, że nauka i poznawanie nowych rzeczy sprawia im ogromnÄ… frajdÄ™.