Majsterkowali odlotowo!

2019-06-14

W czwartek, 13 czerwca, uczniowie klasy 1a pod opiek─ů swojej wychowawczyni pani Iwony Olszewskiej wybrali si─Ö na warsztaty MAJSTERKOWO, zorganizowane w Castoramie w Gnie┼║nie.

Celem warsztatów by┼éo rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzenie ich wyobra┼║ni, rozwijanie umiej─Ötno┼Ťci manualnych, a tak┼╝e zwi─Ökszenie wiedzy i ┼Ťwiadomo┼Ťci ekologicznej. Dzieci pod okiem specjalisty z Castoramy z dost─Öpnych elementów drewnianych samodzielnie konstruowa┼éy i wykonywa┼éy w┼éasn─ů zabawk─Ö – samolot. Dzi─Öki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiedzia┼éy si─Ö, jak na co dzie┼ä dba─ç o ┼Ťrodowisko i troszczy─ç si─Ö o swoje najbli┼╝sze otoczenie poprzez segregowanie odpadów i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów. Uczniowie mieli do dyspozycji drewniane elementy, m┼éotki, gwo┼║dzie oraz farby i p─Ödzle do malowania. Pierwszoklasi┼Ťci z ogromnym zapa┼éem, pozytywn─ů energi─ů i pe┼éni pomys┼éów tworzyli swoje dzie┼éa i doskonale si─Ö bawili. Dzieci doskonale wiedzia┼éy do czego s┼éu┼╝y m┼éotek i jak si─Ö wbija gwo┼║dzie!

Wszyscy uczestnicy warsztatów doskonale sobie poradzili, a dziewczynki stwierdzi┼éy, ┼╝e majsterkowanie nie jest tylko dla ch┼éopców! Mali konstruktorzy otrzymali dyplomy i drobne upominki i wida─ç by┼éo wyra┼║nie, ┼╝e nauka i poznawanie nowych rzeczy sprawia im ogromn─ů frajd─Ö.