Mamy srebro w koszykówce!

2018-02-03

Reprezentacja naszej szkoły, w pięknym stylu zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Gniezna w Piłce Koszykowej Chłopców! Gratulujemy!

Mistrzostwa, rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci, odbyÅ‚y siÄ™ w czwartek, 1 lutego, w hali sportowej SzkoÅ‚y Podstawowej nr 2 w Gnieźnie. W turnieju wzięło udziaÅ‚ pięć gnieźnieÅ„skich szkóÅ‚: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 6, SP nr 8 i SP nr 12. Rozgrywki odbywaÅ‚y siÄ™ systemem każdy z każdym, cztery kwarty po 5 minut. ChÅ‚opcy z „trójki” wygrali swoje pojedynki z SP nr 12, SP nr 6 i SP nr 8. W ostatnim swoim meczu nasi zawodnicy przegrali z gospodarzem turnieju, SP nr 2. Po rozegraniu wszystkich meczów klasyfikacja koÅ„cowa przedstawia siÄ™ nastÄ™pujÄ…co: I miejsce SP nr 2, II miejsce SP nr 3, III miejsce SP nr 8, poza podium znalazÅ‚a siÄ™ SP nr 6, a na ostatnim miejscu zmagania zakoÅ„czyli przedstawiciele SP nr 12. Nasza reprezentacja pod okiem pani Karoliny Gruberskiej i MaÅ‚gorzaty Janowskiej- Jandy zagraÅ‚a w skÅ‚adzie: Karol Soppa, Maksymilian Koronka, Igor DrzażdzyÅ„ski, Krystian Minc, Tobiasz Ratajczak, Adam GÄ…sior, Karol KÄ™dzierski, Krzysztof Szalaty, Kacper Alamenciak i Jakub Kurkowski. Zawodnicy otrzymali pamiÄ…tkowe medale i dyplomy, które wrÄ™czyÅ‚ pan Marek Szczepanowski, inspektor ds. sportu UrzÄ™du Miejskiego w Gnieźnie.