Maringotka w "Trójce"

2021-10-22

Na zaproszenie dyrektora szkoły pana Radosława Sobkowiaka do Gniezna przyjechał teatr lalek z Brna.

W czwartek 21 października, w MOK-u zagościł teatr Maringotka. Powstał on w dziale teatralnym Muzeum Morawskiego w ramach projektu Morawska Lalka Ludowa i zrzesza ludzi kochających teatr lalkowy. Same lalki wykonali aktorzy i są one wpisane na listę UNESCO. Uczniowie z klasy 3a pod opieką pani Hanny Kubiak mogli zobaczyć spektakl pod nazwą "Cyrk", a także dowiedzieć się więcej o historii i tradycji czeskich marionetek.
Ponadto Uczniowie z klasy 2b byli uczestnikami czeskich zajęć bibliotecznych, które przeprowadziÅ‚a pani Jana Szubrowa.
Popołudni nasi goście udali się na zwiedzanie Katedry gnieźnieńskiej oraz Starego Rynku. Opiekunami i przewodnikami po naszych najcenniejszych zabytkach był pan Dariusz Pilak (Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury) oraz pani Magdalena Małolepsza.