Międzynarodowa olimpiada już po raz siódmy!

2020-03-02

Czy siódemka jest szczęśliwa?! Tak, to już VII edycja naszej Olimpiady! Aż 78 uczniów z pięciu krajów uczestniczyło, 26 lutego, w zmaganiach konkursowych z języka angielskiego.

Organizatorem MiÄ™dzynarodowej Olimpiady JÄ™zyka Angielskiego „Gniezno - HumaÅ„ – Brno - Sibiu – Weissenfels 2020” jest nasza szkoÅ‚a oraz szkoÅ‚y biorÄ…ce udziaÅ‚ w tym projekcie: SzkoÅ‚y OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce nr 7 i nr 14 w Humaniu na Ukrainie oraz szkoÅ‚y w Brnie w Czechach, w Sibiu w Rumunii i z Weissenfels w Niemczech. UdziaÅ‚ uczniów z Niemiec to inicjatywa, wynikajÄ…ca z rozpoczÄ™tej we wrzeÅ›niu wspóÅ‚pracy miÄ™dzy naszymi szkoÅ‚ami. Ponadto do projektu zaprosiliÅ›my także PaÅ„stwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. PawÅ‚a Tyczyny w Humaniu, który reprezentowaÅ‚a pani prof. Oksana Zabolotna wraz z grupÄ… wykÅ‚adowców oraz Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Gnieźnie, który reprezentowaÅ‚a pani dr Katarzyna JÄ™draszczyk. W skÅ‚ad komisji egzaminacyjnych weszli nauczyciele jÄ™zyka angielskiego z wyżej wymienionych szkóÅ‚ oraz niezależni obserwatorzy z wyżej wymienionych uczelni.

Zadania testowe do pierwszego etapu zostaÅ‚y przygotowane przez p. prof. OksanÄ™ ZabolotnÄ…. Olimpiada miaÅ‚a charakter pisemnego testu, sprawdzajÄ…cego umiejÄ™tnoÅ›ci: rozumienia tekstu mówionego, rozumienia tekstu pisanego, znajomoÅ›ci struktur gramatycznych i sÅ‚ownictwa. 78 uczestników, w tym 18 z naszej szkoÅ‚y, przystÄ…piÅ‚o w tym samym czasie do etapu pisemnego. Gratulujemy zwyciÄ™zcom, a wszystkim uczestnikom dziÄ™kujemy za wspaniaÅ‚Ä… miÄ™dzynarodowÄ… przygodÄ™ z jÄ™zykiem angielskim.