Międzynarodowi goście w naszej szkole

2021-10-11

W dniach 7-10 października, gościliśmy w naszej szkole delegację oświatową ze szkoły partnerskiej z Brna w Republice Czech.

Nasi goÅ›cie ze SzkoÅ‚y Podstawowej Masarykova, mieli okazjÄ™ spotkać siÄ™ z wiceprezydentem Miasta Gniezna Panem MichaÅ‚em PowaÅ‚owskim. Ponadto wziÄ™li udziaÅ‚ w akademii z okazji Dnia Nauczyciela, przygotowanej przez klasÄ™ 3c pod kierunkiem Pani Blanki Szczepanowskiej. GoÅ›cie uczestniczyli również w zajÄ™ciach integracyjnych z klasÄ… 7a, organizowanych przez PaniÄ… JoannÄ™ PaterkÄ™ oraz PaniÄ… MagdalenÄ™ MaÅ‚olepszÄ…. W ramach warsztatów, uczestnikom przedstawiona zostaÅ‚a prezentacja oraz filmy na temat Brna oraz Gniezna. NastÄ™pnie po wylosowaniu przydziaÅ‚u do grupy, zrealizowano zajÄ™cia integracyjne, których zwieÅ„czeniem byÅ‚o stworzenie sÅ‚ownika polsko-czeskiego. Jednym z celów wizyty, byÅ‚o zapoznanie z historiÄ… powstania paÅ„stwa polskiego. Nasi zagraniczni goÅ›cie, zwiedzili katedrÄ™, jej podziemia, oraz weszli na wieżę widokowÄ…. Ciekawym przystaniem okazaÅ‚o siÄ™ Muzeum Archidiecezjalne w Gnieźnie. KontynuujÄ…c historiÄ™ Polski jako temat przewodni tej wizyty, delegacja wraz z opiekunami udaÅ‚a siÄ™ do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, gdzie miaÅ‚a okazjÄ™ zobaczyć jednÄ… z pierwszych osad. Te spotkanie niewÄ…tpliwie wpÅ‚ynęło na owocne kontynuowanie wspóÅ‚pracy miÄ™dzy szkoÅ‚ami oraz promowanie placówki na arenie lokalnej i miÄ™dzynarodowej.