Międzyszkolna olimpiada ekologiczna

2017-11-09

W środę, 8 listopada, w gnieźnieńskim MOK-u odbyła się międzyszkolna olimpiada ekologiczna pod tytułem „Od niskiej emisji do wysokiej świadomości”, w której wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.

Olimpiada jest częścią kampanii pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna, która ma na celu ograniczenie poziomu zanieczyszczenia powietrza. W olimpiadzie wzięły udział wszystkie gnieźnieńskie szkoły podstawowe. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV i V oraz klasy VI-VII. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 5: Franek Olasiński z klasy 5b i Zuzanna Jankowska oraz Maja Markiewicz z klasy 5a, zaś grupę starszą uczniowie z klasy 7d: Filip Imbiorowicz, Tymoteusz Rosiński i Piotr Pękała. – Obydwa zespoły wykazały się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami rozwiązując sprawnie testy, krzyżówki i zadania ekologiczne. Uczniowie klas piątych zajęli II miejsce, zaś klas 7 utrzymali się na wysokim poziomie wśród klas starszych. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników – relacjonuje opiekun grupy, pani Katarzyna Michalak .