Mikołaje są wśród nas

2017-12-22

Odbyła się już XIX edycja akcji charytatywnej pod hasłem „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Corocznie zwracamy się do Rodziców i Uczniów o pomoc w zorganizowaniu świątecznych paczek dla dzieci z naszej szkoły.

Cały tydzień przed świętami w naszej rodzince świetlicowej organizujemy spotkania opłatkowe, składamy sobie życzenia i wręczamy prezenty – te z akcji charytatywnej również. Śpiewamy kolędy tworząc magiczny klimat Bożego Narodzenia. Kierownik świetlicy, pani Grażyna Paulus dziękuje wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie oraz ofiarowaną pomoc.

W imieniu całej społeczności świetlicy i kuchni z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2018 składamy wszystkim życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności. Pamiętajcie, że „Jest w naszym kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie. Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba, a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i chleba…” (C.K. Norwid).