Mikołajkowy wieczór filmowy w świetlicy

2019-12-08

Tegoroczne obchody Mikołajek w świetlicy szkolnej przybrały niecodzienny wygląd. Uczniowie klas 7 i 8 zostali zaproszeni przez panią M.Małolepszą oraz p.G.Paulus-Chmiel na wieczór filmowy.

ZgÅ‚osiÅ‚o siÄ™ ponad 30 uczniów chcÄ…cych wspólnie spÄ™dzić MikoÅ‚ajkowy wieczór. CaÅ‚a sala wypeÅ‚niona byÅ‚a materacami oraz poduszkami. Uczestnicy poczÄ™stowani zostali popcornem oraz sokiem. ZamówiliÅ›my pizze, a uczniowie, którzy wyróżniali siÄ™ najlepszÄ… stylizacjÄ… MikoÅ‚ajowÄ… poczÄ™stowani byli dodatkowÄ… niespodziankÄ…. O godzinie 17.00 zaczęła siÄ™ projekcja filmu pt. "Trzy kroki od siebie". opowiadajÄ…cego o losach Stelli, która jak każda nastolatka nie odrywa siÄ™ od laptopa i z caÅ‚ego serca kocha swoich przyjacióÅ‚. Od innych nastolatek różni jÄ… to, że wiÄ™kszość życia spÄ™dza w szpitalu, cierpiÄ…c na mukowiscydozÄ™. Jej życie to zwyczaje, zasady i samokrytyka - to dziÄ™ki nim żyje. Wszystko to zostaje poddane ciężkiej próbie, kiedy poznaje Willa, również pacjenta szpitala. Ich rodzÄ…ca siÄ™ bliskość torpeduje dystans, który muszÄ… zachować - trzy kroki -  aby nie pogorszyć swej sytuacji zdrowotnej. Jak zatem poradzić sobie z brakiem dotyku, kiedy może zagrażać to życiu?Jak mówi sama Stella "...dotyk nas Å‚Ä…czy, gdy jesteÅ›my szczęśliwi, dodaje otuchy w chwilach lÄ™ku...  Potrzebujemy dotyku ukochanych, tak jak potrzebujemy powietrza, by oddychać. I nigdy nie rozumiaÅ‚am jak ważny jest dotyk, do chwili gdy nie mogÅ‚am go poczuć...".

Podsumowaniem wieczoru byÅ‚a, krótka dyskusja na temat filmu oraz samych odczuć. WzruszeÅ„ nie byÅ‚o koÅ„ca. Z pewnoÅ›ciÄ… chÄ™tnie zaprosimy na kolejny taki wieczór z filmem.