Mistrzostwo powiatu zdobyte!

2019-01-30

Po zdobyciu mistrzostwa Gniezna, nasi siatkarze skutecznie rywalizowali o tytuł najlepszych w powiecie gnieźnieńskim. Mamy powiatowe złoto!

Nasza drużyna wzięła udziaÅ‚ w Mistrzostwach Powiatu GnieźnieÅ„skiego w minipiÅ‚ce siatkowej chÅ‚opców. Organizatorem zawodów, które rozgrywane byÅ‚y w hali sportowej SzkoÅ‚y Podstawowej nr 1 w Gnieźnie, byÅ‚a nauczycielka wychowania fizycznego pani Karolina Gruberska, natomiast sÄ™dziÄ… byÅ‚ pan Dawid Juncewski. Turniej rozgrywany byÅ‚ w ramach ,,Igrzysk Dzieci” czyli uczniów urodzonych w 2006 roku i mÅ‚odszych. W mistrzostwach powiatu przy siatce spotkaÅ‚y siÄ™ drużyny: SP Trzemeszno, SP Czerniejewo i SP 3 Gniezno. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów 25 pkt, tie-break do 15 pkt. Po rozegraniu wszystkich meczy wyÅ‚oniono zwyciÄ™zcÄ™, którym okazaÅ‚a siÄ™ reprezentacja chÅ‚opców SP nr 3 w Gnieźnie, która wygraÅ‚a wszystkie swoje mecze 2:0. Druzyna wywalczyÅ‚a w ten sposób awans do Mistrzostw Rejonu PoznaÅ„ Teren Wschód. Drugie miejsce zajęła drużyna z Trzemeszna, a trzecie SP Czerniejewo.

ZwyciÄ™ska drużyna, której opiekunem jest pani Karolina Gruberska, zagraÅ‚a w skÅ‚adzie: Krzysztof Szalaty, Igor DrzażdzyÅ„ski, Jakub SzczeÅ›niak, Robert Roszak, Karol KÄ™dzierski, Khaled Orya, Bartosz MalÄ™gowski, Jakub Lisiecki, Szymon Tomaszewski.