Mnożyliśmy i dzieliliśmy cały dzień!

2017-10-05

Oczywiście mnożeniem umiejętności matematycznych i dzieleniem się wiedzą uczciliśmy kolejny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia i Dzielenia. Nie mogło być inaczej!

W piątek, 29 września, obchodzono VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia i Dzielenia. Z tej okazji nasze panie matematyczki: Joanna Basińska, Dorota Smusz i Magdalena Skupińska, zorganizowały turniej umiejętności mnożenia i dzielenia dla uczniów klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych. Wzięły w nim udział wszystkie klasy IV-VII. W swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazały się: klasa 4d (66 procent poprawnych odpowiedzi), klasa 5c (71 procent), klasa 6a (57,4 procent) i klasa 7b (65 procent). Ponadto tego dnia każdy mógł utrwalić sobie umiejętność mnożenia i dzielenia, bo na szkolnych korytarzach pojawiły się przygotowane przez uczniów tabliczki z prawidłowymi wynikami działań.