Mnożyliśmy i dzieliliśmy cały dzień!

2017-10-05

Oczywiście mnożeniem umiejętności matematycznych i dzieleniem się wiedzą uczciliśmy kolejny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia i Dzielenia. Nie mogło być inaczej!

W piÄ…tek, 29 wrzeÅ›nia, obchodzono VII Åšwiatowy DzieÅ„ Tabliczki Mnożenia i Dzielenia. Z tej okazji nasze panie matematyczki: Joanna BasiÅ„ska, Dorota Smusz i Magdalena SkupiÅ„ska, zorganizowaÅ‚y turniej umiejÄ™tnoÅ›ci mnożenia i dzielenia dla uczniów klas czwartych, piÄ…tych, szóstych i siódmych. Wzięły w nim udziaÅ‚ wszystkie klasy IV-VII. W swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazaÅ‚y siÄ™: klasa 4d (66 procent poprawnych odpowiedzi), klasa 5c (71 procent), klasa 6a (57,4 procent) i klasa 7b (65 procent). Ponadto tego dnia każdy mógÅ‚ utrwalić sobie umiejÄ™tność mnożenia i dzielenia, bo na szkolnych korytarzach pojawiÅ‚y siÄ™ przygotowane przez uczniów tabliczki z prawidÅ‚owymi wynikami dziaÅ‚aÅ„.