Na wiosennej Å‚Ä…ce

2018-05-21

Uczniowie klasy 3d, wraz ze swoją wychowawczynią panią Iwoną Olszewską, wielokrotnie mieli kontakt z dziełami sztuki na wystawach malarstwa, grafiki, kostiumów oraz rękodzieła różnych artystów. W czwartek, 17 maja, wykorzystali w praktyce zdobytą wiedzę.

TrzecioklasiÅ›ci, zainspirowani obejrzanymi dzieÅ‚ami, w ramach zajęć z cyklu „Bliżej sztuki” postanowili zostać malarzami-artystami z prawdziwego zdarzenia. W czwartek, 17 maja, wyposażeni w sztalugi malarskie oraz odpowiednie materiaÅ‚y i przybory wziÄ™li aktywny udziaÅ‚ w nietypowych zajÄ™ciach plastycznych. RealizujÄ…c tematykÄ™ wiosennego klimatu trzecioklasiÅ›ci tworzyli pomysÅ‚owe, barwne prace malujÄ…c krajobraz wiosennej Å‚Ä…ki. ZajÄ™cia poza salÄ… lekcyjnÄ…, z wykorzystaniem sztalug bardzo siÄ™ podobaÅ‚y, byÅ‚y ciekawe i pozwoliÅ‚y dzieciom rozbudzić wyobraźniÄ™, wrażliwość, jeszcze wiÄ™ksze zainteresowanie sztukÄ… oraz twórczÄ… aktywność. PanowaÅ‚a swobodna, bezpieczna atmosfera pracy twórczej, dzieci mogÅ‚y wymieniać siÄ™ doÅ›wiadczeniami. Po zajÄ™ciach wytwory dzieci zostaÅ‚y wyeksponowane, omówione i zaprezentowane w klasowej galerii.