Najlepsi szkolni matematycy wyłonieni

2017-04-19

W środę, 12 kwietnia, odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Matematyczny uczniów klas IV-VI.

W matematycznych zmaganiach wzięło udziaÅ‚ 35 uczniów: 16 z klas czwartych, 6 z klas piÄ…tych i 13 z klas szóstych. Po sprawdzeniu rozwiÄ…zywanych przez nich zadaÅ„ okazaÅ‚o siÄ™, że na poziomie klas czwartych najlepsza byÅ‚a Zuzanna Jankowska z klasy 4a, a drugie miejsce ex aequo, z identycznÄ… liczbÄ… zdobytych punktów zajÄ™li: Nina Krajniak z klasy 4a i Dawid FrÄ…tczak z klasy 4b. Trzeciego miejsca w tej kategorii wiekowej nie przyznano. WÅ›ród piÄ…toklasistów wszystkie miejsca na „podium” zajÄ™li uczniowie klasy 5c. Byli to w kolejnoÅ›ci: Hubert Kubiak, Anna Czyżewska i Amelia Socha. Na poziomie uczniów klas szóstych najlepsza okazaÅ‚a siÄ™ Anna Chojnacka z klasy 6d, przed swojÄ… koleżankÄ… z klasy – AnnÄ… Urbanek i Kacprem StrzÄ™baÅ‚Ä… z klasy 6b. Organizatorkami konkursu byÅ‚y nauczycielki matematyki: pani Joanna BasiÅ„ska i pani Dorota Smusz.