Najlepszy start w nowy dzień

2019-11-12

W listopadzie obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Śniadania i Gotowania. Uczniowie klasy 2a wraz ze swoją wychowawczynią, panią Iwoną Olszewską włączyli się do akcji ŚNIADANIE DAJE MOC.

Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie poznali piramidÄ™ zdrowia, zasady prawidÅ‚owego, zdrowego żywienia. DrugoklasiÅ›ci dowiedzieli siÄ™, że Å›niadanie to najważniejszy posiÅ‚ek dnia, dziÄ™ki któremu majÄ… energiÄ™ do nauki, lepiej koncentrujÄ… siÄ™ podczas lekcji i majÄ… siÅ‚Ä™ do zabawy. To najlepszy start w nowy dzieÅ„! W oparciu o zdobytÄ… wiedzÄ™ uczniowie ubrani w kolorowe fartuszki przygotowali smaczne, kolorowe i zdrowe kanapki oraz owocowo-warzywne szaszÅ‚yki. Przygotowane wspólnie smaczne, zdrowe i kolorowe drugie Å›niadanie uczniowie zjedli z ogromnym apetytem. To byÅ‚ bardzo miÅ‚y i „smaczny” dzieÅ„, a dzieciaki miaÅ‚y ogromnÄ… frajdÄ™.