Nasi uczniowie wśród laureatów konkursów papieskich

2020-10-16

W reżimie sanitarnym i wyłącznie z udziałem laureatów odbył się 16 października w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie finał konkursów papieskich ogłoszonych przez Wydział Katechetyczny i Szkołę Podstawową nr 12 z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego.

Spotkanie z wiadomych wzglÄ™dów byÅ‚o krótsze i miaÅ‚o skromniejszÄ… niż zwykle oprawÄ™, niemniej nie zabrakÅ‚o nagród, a także gratulacji, które laureatom zÅ‚ożyli m.in. abp Wojciech Polak, prymas Polski i Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

W archidiecezjalnym konkursie na EtiudÄ™ TeatralnÄ… ogÅ‚oszonym z okazji tegorocznych papieskich rocznic przez WydziaÅ‚ Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie nasza grupa teatralna pod kierunkiem pani Agnieszki Nowakowskiej zdobyÅ‚a zaszczytne drugie miejsce. Wymieniono i nagrodzono także pozostaÅ‚ych laureatów, także w konkursach dla uczniów szkóÅ‚ podstawowych, w których mÅ‚odzi ludzie mieli okazjÄ™ wypowiedzieć siÄ™ w różnorakiej artystycznej formie. Praca Kornelii SzczudÅ‚o z klasy 4b, pod kierunkiem pani Katarzyny Wiernowolskiej, zostaÅ‚a wyróżniona. Wielu uczniów naszej szkoÅ‚y wykazaÅ‚a siÄ™ pomysÅ‚owoÅ›ciÄ… i dużym talentem w wykonaniu prac konkursowych, dziÄ™ki czemu pielÄ™gnujÄ… dziedzictwo jakie pozostawiÅ‚ nam Å›w. Jan PaweÅ‚ II.

Laureaci drugiego miejsca archidiecezjalnego konkursu na EtiudÄ™ TeatralnÄ… z okazji Roku Å›w. Jana PawÅ‚a II „ÅšwiÄ™temu Janowi PawÅ‚owi II w setnÄ… rocznicÄ™ urodzin” w skÅ‚adzie: Anna Czyżewska, Martyna StefaÅ„ska, Karina GromadziÅ„ska, Izabela Koszuta, Julia Grzybowska, Kamil Klembalski, Jakub ÅšwiÄ…tek, Mateusz Różycki, Julia Olechnowicz, Zuzanna Winiarska, Jagoda PrzybyÅ‚ek, Natalia Koszuta, Julia Winiarska, Karol Soppa, Amelia Socha, Estera Jankowska, Tymoteusz SzafraÅ„ski, Kornelia Różak, Patryk Kausa.