Nasi uczniowie wśród laureatów konkursów papieskich

2020-10-16

W reżimie sanitarnym i wyłącznie z udziałem laureatów odbył się 16 października w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie finał konkursów papieskich ogłoszonych przez Wydział Katechetyczny i Szkołę Podstawową nr 12 z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego.

Spotkanie z wiadomych względów było krótsze i miało skromniejszą niż zwykle oprawę, niemniej nie zabrakło nagród, a także gratulacji, które laureatom złożyli m.in. abp Wojciech Polak, prymas Polski i Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

W archidiecezjalnym konkursie na Etiudę Teatralną ogłoszonym z okazji tegorocznych papieskich rocznic przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie nasza grupa teatralna pod kierunkiem pani Agnieszki Nowakowskiej zdobyła zaszczytne drugie miejsce. Wymieniono i nagrodzono także pozostałych laureatów, także w konkursach dla uczniów szkół podstawowych, w których młodzi ludzie mieli okazję wypowiedzieć się w różnorakiej artystycznej formie. Praca Kornelii Szczudło z klasy 4b, pod kierunkiem pani Katarzyny Wiernowolskiej, została wyróżniona. Wielu uczniów naszej szkoły wykazała się pomysłowością i dużym talentem w wykonaniu prac konkursowych, dzięki czemu pielęgnują dziedzictwo jakie pozostawił nam św. Jan Paweł II.

Laureaci drugiego miejsca archidiecezjalnego konkursu na Etiudę Teatralną z okazji Roku św. Jana Pawła II „Świętemu Janowi Pawłowi II w setną rocznicę urodzin” w składzie: Anna Czyżewska, Martyna Stefańska, Karina Gromadzińska, Izabela Koszuta, Julia Grzybowska, Kamil Klembalski, Jakub Świątek, Mateusz Różycki, Julia Olechnowicz, Zuzanna Winiarska, Jagoda Przybyłek, Natalia Koszuta, Julia Winiarska, Karol Soppa, Amelia Socha, Estera Jankowska, Tymoteusz Szafrański, Kornelia Różak, Patryk Kausa.

 

tre zostaa wydrukowana ze strony
http://sp3.gniezno.pl/wiadomosc,nasi-uczniowie-wsrod-laureatow-konkursow-papieskich.html