Nasi uczniowie wyróżnieni w Poznaniu

2018-02-05

Zespół z naszej szkoły, reprezentowany przez uczniów klasy 5b, w składzie: Marta Miękiszak, Natalia Piotrowicz, Zuzanna Szarwark, Dawid Frątczak i Jakub Lisiecki otrzymał wyróżnienie w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Oaza zieleni w różnych porach roku”.

W czwartek, 1 lutego, w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie fotograficznym „Oaza zieleni w różnych porach roku” na terenie objętym działaniem Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu. Zespół z naszej szkoły, którego opiekunką jest pani Katarzyna Michalak, odniósł tam wielki, sukces zdobywając wyróżnienie. Należy podkreślić, że w konkursie brało udział aż 47 zespołów z różnych szkół. Przyznane zostały tylko 3 pierwsze miejsca i 3 wyróżnienia. Pierwsze miejsce zajęli nasi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Nagrodzonym uczniom dyplomy wręczała pani Marzena Wodzińska – członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Z najlepszych prac konkursowych, w tym również autorstwa naszych uczniów, powstał kalendarz na 2018 rok, który otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz dyrektorzy szkół. Pozostałe prace trafiły na wystawę, która towarzyszyła finałowej gali. – Na koniec uroczystości obejrzeliśmy sztukę teatralną grupy Illuminati z Gniezna pokazującą życie zwierząt na Madagaskarze. Konkurs fotograficzny i cały projekt dofinansowany został ze środków Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Za wsparcie i pomoc w realizacji projektu dziękujemy również pani Jadwidze Kierzenkowskiej – mówi pani Katarzyna Michalak.