Nasi zdobyli 13 medali!

2018-04-05

W środę i czwartek, 21 i 22 marca, na basenie GOSiR odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gniezna w pływaniu pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.

W pierwszym dniu rywalizowaÅ‚y dziewczÄ™ta i chÅ‚opcy klas 1- 6 szkóÅ‚ podstawowych, a drugiego dziewczÄ™ta i chÅ‚opcy klas 7 oraz klas 2 i 3 gimnazjalnych. Uczniowie SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3 trenujÄ…cy na co dzieÅ„ w klubie GTT Diament – Sekcja PÅ‚ywania Sportowego pod okiem trenerek Karoliny Gruberskiej i Moniki PÅ‚ugowskiej wywalczyli w mistrzostwach aż 13 medali. 9 medali zdobyli nasi mÅ‚odsi pÅ‚ywacy w Igrzyskach Dzieci: Nikodem Recki – zÅ‚oto na 25 m st. dowolnym, zÅ‚oto na 25 m st. motylkowym, Jakub Chudy – zÅ‚oto na 25 m st. dowolnym, zÅ‚oto na 25 m st. grzbietowym, Malkolm RóżaÅ„ski – zÅ‚oto na 25 m st. klasycznym, srebro na 25 m st. motylkowym, Marcel Urbaniak – brÄ…z na 25 m st. grzbietowym, Nikolas Ignasiak – brÄ…z na 25 m st. klasycznym, Zuzanna Szymiczek – srebro na 25 m st. motylkowym. W Igrzyskach MÅ‚odzieży pÅ‚ywacy z „trójki” wywalczyli 4 medale w rywalizacji ze starszymi kolegami: MikoÅ‚aj Recki – srebro na 50 m st. klasycznym, brÄ…z na 25 m st. motylkowym, Julia Purol – brÄ…z na 50 m st. klasycznym, Bartosz Poremski – brÄ…z na 50 m st. klasycznym. Organizatorami mistrzostw byÅ‚ UrzÄ…d Miejski w Gnieźnie oraz GnieźnieÅ„ski OÅ›rodek Sportu i Rekreacji. Opiekunami naszej ekipy byli nauczyciele wychowania fizycznego: Karolina Gruberska, MaÅ‚gorzata Janowska-Jandy i Piotr Åšmigórski. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.