Nasi zdobyli 13 medali!

2018-04-05

W środę i czwartek, 21 i 22 marca, na basenie GOSiR odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gniezna w pływaniu pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.

W pierwszym dniu rywalizowały dziewczęta i chłopcy klas 1- 6 szkół podstawowych, a drugiego dziewczęta i chłopcy klas 7 oraz klas 2 i 3 gimnazjalnych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 trenujący na co dzień w klubie GTT Diament – Sekcja Pływania Sportowego pod okiem trenerek Karoliny Gruberskiej i Moniki Pługowskiej wywalczyli w mistrzostwach aż 13 medali. 9 medali zdobyli nasi młodsi pływacy w Igrzyskach Dzieci: Nikodem Recki – złoto na 25 m st. dowolnym, złoto na 25 m st. motylkowym, Jakub Chudy – złoto na 25 m st. dowolnym, złoto na 25 m st. grzbietowym, Malkolm Różański – złoto na 25 m st. klasycznym, srebro na 25 m st. motylkowym, Marcel Urbaniak – brąz na 25 m st. grzbietowym, Nikolas Ignasiak – brąz na 25 m st. klasycznym, Zuzanna Szymiczek – srebro na 25 m st. motylkowym. W Igrzyskach Młodzieży pływacy z „trójki” wywalczyli 4 medale w rywalizacji ze starszymi kolegami: Mikołaj Recki – srebro na 50 m st. klasycznym, brąz na 25 m st. motylkowym, Julia Purol – brąz na 50 m st. klasycznym, Bartosz Poremski – brąz na 50 m st. klasycznym. Organizatorami mistrzostw był Urząd Miejski w Gnieźnie oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Opiekunami naszej ekipy byli nauczyciele wychowania fizycznego: Karolina Gruberska, Małgorzata Janowska-Jandy i Piotr Śmigórski. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.