Nasza drużyna najlepsza w warcabach

2017-12-03

W poniedziałek, 27 listopada, odbyły się w naszej szkole kolejne mistrzostwa w warcabach klasycznych uczniów klas I-IV. W zmaganiach wzięło udział 16 zawodników.

Turniej, którego organizatorką była pani Małgorzata Strzelecka, był rozgrywany w kategoriach indywidualnych dziewcząt i chłopców oraz w kategorii drużynowej. Wśród dziewcząt zdecydowanie najlepiej wypadły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 12, które zajęły wszystkie miejsca na podium. Były to w kolejności: Martyna Hyża, Gabriela Basińska i Oliwia Jakubowska. W kategorii chłopców zwyciężył Khaled Orya (SP 3), przed Kacprem Kanke (SP Szczytniki Duchowne) i Filipem Młodzikowskim (SP 3). W klasyfikacji drużynowej najlepsza była reprezentacja naszej szkoły. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 12, a na trzecim – Szkoły Podstawowej w Szczytnikach Duchownych. Uczestnicy otrzymali medale oraz dyplomy i puchary. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwał pan Leszek Łysakowski.