Nasze sztafety najlepsze!

2019-10-02

Sztafety naszych siódmo- i ósmoklasistów, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, zajęły pierwsze miejsca w mistrzostwach Gniezna i powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Dobre lokaty w tych zawodach zajęli także nasi młodsi reprezentanci. Gratulujemy!

W Å›rodÄ™, 25 wrzeÅ›nia, na terenie hipodromu Stada Ogierów w Gnieźnie odbyÅ‚y siÄ™ mistrzostwa Gniezna i powiatu gnieźnieÅ„skiego w sztafetowych biegach przeÅ‚ajowych. Zmagania toczono w dwóch kategoriach: Igrzyska Dzieci rocznik 2007 i mÅ‚odsi oraz Igrzyska MÅ‚odzieży rocznik 2005/2006 z podziaÅ‚em na drużyny dziewczÄ…t i chÅ‚opców. Ogromny sukces osiÄ…gnęła nasza szkoÅ‚a w sztafetach 10 x 1000m, gdzie zarówno dziewczÄ™ta, jak i chÅ‚opcy zdobyli I miejsce. Drużyna dziewczÄ…t wystÄ…piÅ‚a w skÅ‚adzie: Anna Czyżewska, Amelia Socha, Maja MaÅ‚kowska, Zuzanna Jankowska, Marta BeruÅ›, Martyna StefaÅ„ska, Zuzanna Szymiczek, Wiktoria Krieger, Martyna Maciejewska, Julia Grzybowska, a zawodniczkami rezerwowymi byÅ‚y: Alicja Imbierowicz i Kornelia Różak. ZwyciÄ™skÄ… sztafetÄ™ chÅ‚opców reprezentowali: Tobiasz Ratajczak, Karol Soppa, Igor DrzażdzyÅ„ski, Krzysztof Szalaty, Igor Marzec, Franciszek OlasiÅ„ski, Robert Roszak, Krystian Minc, Karol KoÅ›micki, Aleks MaÅ‚ecki. Zawodnikami rezerwowymi byli: Alex Matuszak oraz Kacper Splis.

Bardzo Å‚adnie zaprezentowali siÄ™ również mÅ‚odsi biegacze na dystansie 8 x 800m. Sztafeta dziewczÄ…t w roczniku 2007 i mÅ‚. wywalczyÅ‚a III miejsce w skÅ‚adzie: Wiktoria BuÅ‚akowska, Monika KuczyÅ„ska, Agnieszka KamiÅ„ska, Tatiana Jankowska, MaÅ‚gorzata Rakowska, Zuzanna Dworacka, Anna MikoÅ‚ajczak, Zofia Imbierowicz, a zawodniczkami rezerwowymi byÅ‚y: Aleksandra Kowalczyk i Wiktoria Wegnerska. ChÅ‚opcy w tej samej kategorii wywalczyli IV miejsce w skÅ‚adzie: Jan MÅ‚odzikowski, Krzysztof Kowalski, Antoni Ossowski, Marcel Urbaniak, Szymon Stachowiak, Franciszek KamiÅ„ski, Krzysztof Gbur, Patryk Barszczewski, Mateusz Janiak, Filip MÅ‚odzikowski i Franciszek Brenk.

Drużyna dziewczÄ…t i chÅ‚opców rocznik 2005/2006 zakwalifikowaÅ‚a siÄ™ do FinaÅ‚u Województwa Wielkopolskiego, który odbÄ™dzie siÄ™ dnia 17 października w Poznaniu. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki na finale wielkopolskim. Opiekunami naszych wspaniaÅ‚ych sztafet byli nauczyciele wychowania fizycznego: pani Karolina Gruberska, pan Piotr Åšmigórski i pan Artur GuzioÅ‚ek.