„Nauczanie online" - Międzynarodowa Konferencja cz. II

2021-03-11

Dnia 10 marca 2021r. już po raz drugi odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Nauczanie online" - Kонференціa "Oнлайн навчання" Gniezno-Humań.

W konferencji brali udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie oraz Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Pawła Tyczyny, Wydziału Oświaty i Szkół Ogólnokształcących w Humaniu. W panelu II zaprezentowano platformy, narzędzia oraz wady i zalety nauczania zdalnego. Pani prof. doktor nauk pedagogicznych Oksana Zabolotna poruszyła kwestię wykorzystywania technologii nauczania na odległość dla studentów. Nauczycielka Pani Natalia Olijnyk ze Szkoły Ogólnokształcącej nr 7 w Humaniu przedstawiła zajęcia realizowane w klasie 2. Natomiast  Pani Natalia Rudenko, konsultantka profesjonalnego rozwoju pedagogicznego w Radzie Miejskiej Human, omówiła korzystanie z technologii zdalnych w edukacji szkół podstawowych. Nie brakowało nowych pomysłów oraz wymiany doświadczeń. Była to świetna forma na mocniejsze zaciśnięcie więzi między szkołami partnerskimi jak i wspaniała forma edukacyjna, z której każda ze stron wyniosła wielkie korzyści.