NIEPODLEGŁOŚĆ ZNACZY WOLNOŚĆ !

2022-11-10

Dnia 10 listopada br. z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klasy 2a pod kierunkiem p. Iwony Olszewskiej zaprezentowali program muzyczno-poetycki.

Wszystkie dzieci wystąpiły pięknie ubrane: dziewczynki w białych koszulkach i czerwonych spódniczkach, chłopcy natomiast w strojach galowych. Ozdobę stanowiły piękne kotyliony.

Drugoklasiści przypomnieli czasy, kiedy to przez lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej oraz możliwość pielęgnowania polskich tradycji.

Dzieci przedstawiły program artystyczny, którego scenariusz obejmował treści historyczne, piosenki patriotyczne i wiersze. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny.

Zwieńczeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie hymnu państwowego -Mazurka Dąbrowskiego.

Zgromadzona publiczność z ogromnym zainteresowaniem obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Uczniowie klasy 2a zaprezentują swój program artystyczny również swoim rodzicom.