Niezapomniana wycieczka na wieś

2017-09-15

W środę, 13 września, uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią, panią Hanną Kubiak odwiedzili ekologiczne gospodarstwo rolne „Kózka” w Łubowie.

„Kózka” to pięknie położone siedlisko, gdzie można zetknąć się z klimatem wsi. W gospodarstwie są kozy, konie, kury, psy, koty biegające beztrosko po podwórku. W trakcie pobytu właściciele przeprowadzili dla dzieci pogadankę na temat jesiennych prac polowych, uczyli rozpoznawania, warzyw i ich części (korzeń, łodyga, liść), wyjaśnili co to znaczy gospodarstwo ekologiczne. – Przyjechaliśmy na święto „pieczonego ziemniaka”. Każde dziecko własnoręcznie poznało trud wykopywania ziemniaków starą, oryginalną motyką. Uczniowie mogli też zobaczyć wydobycie tych warzyw przy pomocy kopaczki. Część zebranych ziemniaków została upieczona w ognisku i dzieci mogły spróbować tego przysmaku razem z tradycyjnym gzikiem i ziołową herbatą. Potem miały miejsce zabawy na świeżym powietrzu. Jesienna wycieczka na wieś okazała się bardzo ciekawa. Wróciliśmy bardzo zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę – podsumowuje pani Hanna Kubiak.