Niezapomniane lekcje języka angielskiego

2017-05-15

W dniach 8-12 maja grupa uczniów naszej szkoły po raz pierwszy wzięła udział w szkoleniu językowym EUROWEEK, które odbyło się w Długopolu Zdrój.

SzeÅ›ciogodzinna podróż pociÄ…giem do Bystrzycy KÅ‚odzkiej byÅ‚a atrakcyjnym poczÄ…tkiem naszej przygody, w koÅ„cu tak rzadko w dzisiejszych czasach jeździmy pociÄ…gami. ZamieszkaliÅ›my w czyÅ›ciutkich pokojach oÅ›rodka „Aleksander” i doÅ‚ożyliÅ›my naszych staraÅ„, aby pozostawić pokoje w takim samym stanie. KorzystaliÅ›my ze smacznej i urozmaiconej stoÅ‚ówki tego oÅ›rodka, a zajÄ™cia odbywaÅ‚y siÄ™ w pomieszczeniu obok lub w samej stoÅ‚ówce. Wolontariusze z Meksyku, Ugandy i WÅ‚och opiekowali siÄ™ nami na co dzieÅ„, a wielu innych wspieraÅ‚o ich w poszczególnych zadaniach. DziÄ™ki temu uczniowie poznali mÅ‚odych nauczycieli z caÅ‚ego Å›wiata, którzy okazali siÄ™ wspaniaÅ‚ymi, kochajÄ…cymi dzieci ludźmi, dla których prowadzenie zajęć w 80-osobowej grupie nie stanowiÅ‚o problemu. PorozumiewaliÅ›my siÄ™ w jÄ™zyku angielskim, sprawdzajÄ…c w ten sposób swoje umiejÄ™tnoÅ›ci oraz pokonujÄ…c tremÄ™ zwiÄ…zanÄ… z wystÄ™pami publicznymi. UczyliÅ›my siÄ™ punktualnoÅ›ci, rzetelnoÅ›ci i samodzielnoÅ›ci, bÄ™dÄ…c pierwszy raz na tak dÅ‚ugiej wycieczce bez rodziców. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukoÅ„czenia szkolenia i mogli dumnie stwierdzić, że dali radÄ™. Specjalne podziÄ™kowania otrzymaÅ‚ też pan dyrektor RadosÅ‚aw Sobkowiak, który wyraziÅ‚ zgodÄ™ i wsparÅ‚ inicjatywÄ™ wyjazdu. DziÄ™kujÄ™ również Pani Kamilli Kik, która pomogÅ‚a mi zaopiekować siÄ™ grupÄ… i okazaÅ‚a siÄ™ znakomitym towarzyszem podróży. Jako kierownik wycieczki dziÄ™kujÄ™ wszystkim, którzy przyczynili siÄ™ do sukcesu naszego wyjazdu.

Emilia Urbaniak – Kmiecik