Niezapomniany Dzień Kropki

2018-09-25

Co roku, 15 września, na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki, który do naszej szkoły zawitał właśnie już po raz trzeci.

ÅšwiÄ™to to zapoczÄ…tkowaÅ‚ amerykaÅ„ski pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds, który w 2003 roku wydaÅ‚ książeczkÄ™ pod tytuÅ‚em „The Dot”. Jej bohaterkÄ… jest maÅ‚a Vashti, która dziÄ™ki malutkiej kropce i wspaniaÅ‚ej nauczycielce plastyki uwierzyÅ‚a w swoje możliwoÅ›ci. Książka zostaÅ‚a przetÅ‚umaczona na ponad dwadzieÅ›cia jÄ™zyków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskaÅ‚a popularność wÅ›ród najmÅ‚odszych czytelników. Opowiastka zawarta w „The Dot” staÅ‚a siÄ™ inspiracjÄ… dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstaÅ‚ „MiÄ™dzynarodowy DzieÅ„ Kropki”. ÅšwiÄ™to, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. W tym roku już po raz trzeci DzieÅ„ Kropki zawitaÅ‚ do naszej szkoÅ‚y. To ciekawa inicjatywa, która ma na celu pobudzać kreatywność, pomysÅ‚owość uczniów, zachÄ™cać ich do tworzenia. Nasze obchody Dnia Kropki rozpoczęły siÄ™ od obejrzenia historii maÅ‚ej Vashti, a nastÄ™pnie stworzenia wÅ‚asnego znaku. PomysÅ‚owość uczniów nie miaÅ‚a granic. Jednak najwiÄ™kszÄ… atrakcjÄ… byÅ‚o „ożywienie” kropek. DziÄ™ki wsparciu pani Magdaleny MaÅ‚olepszej i jej kreatywnych zajęć w Å›wietlicy efekt zabawy byÅ‚ imponujÄ…cy, a DzieÅ„ Kropki przez wszystkich zapamiÄ™tany.