Niezwykłe ozdoby wielkanocne

2018-03-27

W poniedziałek, 26 marca, tydzień przed Świętami Wielkanocnymi, uczniowie klasy 3d wraz ze swoją wychowawczynią, panią Iwoną Olszewską uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Na wstÄ™pie uczniowie poznali znane i powszechnie pielÄ™gnowane zwyczaje i tradycje tworzenia ozdób wielkanocnych oraz ciekawostki zwiÄ…zane z tymi Å›wiÄ™tami. Uczniowie obok tradycyjnych technik zdobienia jajek poznali nowÄ… – quilling. Po dokÅ‚adnym omówieniu i pokazie nowego sposobu ozdabiania jajek wziÄ™li udziaÅ‚ w warsztatach plastycznych. ZapanowaÅ‚a bardzo twórcza atmosfera, uczniowie w wielkim skupieniu przystÄ…pili do pracy i wykazali siÄ™ ogromnÄ… kreatywnoÅ›ciÄ… i wspaniaÅ‚ymi pomysÅ‚ami. PowstaÅ‚y przepiÄ™kne, kolorowe, wiosenne kurczaczki, kurki i koguciki wielkanocne. To byÅ‚y fantastyczne zajÄ™cia plastyczne wprowadzajÄ…ce w klimat Å›wiÄ…teczny.