Nikodem na podium w Toruniu!

2017-11-20

Uczniowie naszej szkoły – zawodnicy Sekcji Pływania Sportowego klubu GTT Diament Gniezno – zajęli wysokie miejsca w mocno obsadzonych zawodach pływackich w Toruniu.

Zawodnicy klubu GTT Diament Gniezno pojechali wraz z trenerkami panią Karoliną Gruberską i panią Moniką Pługowską do Torunia na zawody pływackie ,,Pływam na medal”. W rywalizacji młodych pływaków wzięło udział 27 klubów (400 zawodników). Zawody jak co roku organizowane 11 listopada zbiegły się ze Świętem Niepodległości, więc rywalizację sportową rozpoczęto hymnem państwowym. Wśród medalistów znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 Nikodem Recki, który na dystansie 50 m stylem motylkowym wywalczył srebro. Nasi pływacy zajęli również kilka miejsc w czołowej ósemce. Jakub Chudy był ósmy na 25 m st. dowolnym, Nikodem Recki – piąty na 50 m st. dowolnym, Jakub Chudy siódmy na 25 m st. grzbietowym, a Marcel Urbaniak piąty na 50 m st. grzbietowym. Tegoroczne zawody ,,Pływam na medal” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, oprócz klubów z regionu Kujaw i Pomorza udział wzięły również bardzo liczne ekipy z: Łodzi, Gdańska, Mławy, Gniezna i Kalisza. Wszystkim klubom, zawodnikom, trenerom, opiekunom uczestniczącym w zawodach w Toruniu bardzo gorąco dziękujemy za wspaniałą atmosferę i wspólną rywalizację.