Noc Naukowców w pirackim stylu

2018-03-19

W piątek, 16 marca, w naszej szkole odbyła się już II edycja Nocy Naukowców. Tym razem spotkanie pasjonatów nauk ścisłych upłynęło pod hasłem „Na pirackiej łajbie”.

Noc Naukowców, której celem jest popularyzowanie nauki wśród dzieci i młodzieży, ze względu na ogromne zainteresowanie uczniów, została poprzedzona eliminacjami, w wyniku których wyłoniono 40 uczestników z klas IV-VII. Tegoroczny program, na który złożyły się nie lada atrakcje, powstawał przez kilka ostatnich miesięcy, a w jego przygotowanie i realizację zaangażowały się nauczycielki: matematyki – panie Joanna Basińska, Dorota Smusz, Magdalena Skupińska; biologii – pani Katarzyna Michalak; geografii – pani Alicja Kolasińska oraz chemii – pani Agnieszka Kamińska. Cenna okazała się również pomoc pani Małgorzaty Strzeleckiej ze świetlicy. Na wszystkich pasjonatów nauki czekały rozmaite prezentacje i pokazy m.in. doświadczeń chemicznych, liczne gry, quizy i konkursy wiedzy, a także escape room w stylu pirackim. Uczniowie w strojach piratów i marynarzy walczyli z łamigłówkami od godz. 19.30 w piątek aż do 6.00 w sobotę. Wśród bardzo licznych zadań największe emocje budziły m.in.: alfabet Morse'a, bajka z pojęciami matematycznymi, szukanie różnic na obrazkach, a także zajęcia sportowe takie jak: przeciąganie liny, taniec na gazetach itp. Dzięki temu wydarzeniu, każdy miał okazję przekonać się, że nauka to ciekawa i nieodłączna część naszego życia.