Nowy rok szkolny pełen nowości

2017-09-04

Wypoczęci i pełni zapału powitaliśmy dzisiaj, 4 września, nowy rok szkolny, który niesie wiele zmian, nie tylko związanych z ruszającą reformą oświaty, ale też dotyczących warunków naszej pracy.

Pan dyrektor RadosÅ‚aw Sobkowiak witajÄ…c mÅ‚odzież, ich rodziców i pracowników szkoÅ‚y podkreÅ›liÅ‚, że dziÄ™ki wÅ‚adzom samorzÄ…dowym miasta, które zapewniÅ‚y niezbÄ™dne Å›rodki finansowe, w czasie wakacji wykonano w szkole wiele prac modernizacyjnych i remontowych, które majÄ… przystosować nasz budynek do zwiÄ™kszonej liczby klas IV–VII (za rok IV–VIII). Zaadaptowano na kolejne sale lekcyjne pomieszczenia dotychczasowego pokoju nauczycielskiego i gabinetu wicedyrektora oraz salÄ™ po oddziale przedszkolnym. Najbardziej kosztowne prace (prawie 350 tysiÄ™cy zÅ‚otych) dotyczyÅ‚y modernizacji kompleksu sportowego na terenie naszej szkoÅ‚y. W ich ramach poÅ‚ożono nowÄ… nawierzchniÄ™ na boisku do piÅ‚ki rÄ™cznej oraz zamontowano nowe bramki i piÅ‚kochwyty. Wykonano także nowÄ… bieżniÄ™ z nawierzchniÄ… z poliuretanu oraz rzutniÄ™ do pchniÄ™cia kulÄ…. Nasi uczniowie majÄ… też do dyspozycji nowÄ… pracowniÄ™ komputerowÄ… tzw. terminalowÄ…. Obecny na uroczystoÅ›ci rozpoczÄ™cia roku szkolnego, wiceprezydent MichaÅ‚ PowaÅ‚owski, zapewniÅ‚ o dalszych staraniach wÅ‚adz miasta w celu poprawy warunków pracy szkoÅ‚y, życzyÅ‚ wszystkim owocnej, peÅ‚nej sukcesów pracy i wrÄ™czyÅ‚ dyrektorowi szkoÅ‚y akt przeksztaÅ‚cenia naszej placówki w oÅ›mioklasowÄ… szkoÅ‚Ä™ podstawowÄ…. W zwiÄ…zku ze zwiÄ™kszonÄ… liczbÄ… uczniów, w szkole pojawiÅ‚o siÄ™ kilku nowych nauczycieli, mamy też drugiego (obok pana WiesÅ‚awa Zygmunta) wicedyrektora – paniÄ… AgnieszkÄ™ Szymczak.