Obchody Dnia Świętego Patryka

2022-03-28

W czwartek 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii.

DzieÅ„ ten obfitowaÅ‚ w konkursy, w których chÄ™tnie udziaÅ‚ wziÄ™li nasi uczniowie. NajmÅ‚odsi przygotowali piÄ™kne prace z postaciÄ… Leprikona, irlandzkiego skrzata. Prace ozdobiÅ‚y szkolny hol. SpoÅ›ród wszystkich prac, najwyżej ocenione zostaÅ‚y przygotowane przez: ZuzannÄ™ WieliÅ„skÄ… z klasy 1b, GabrielÄ™ SzelÄ…g z klasy 4c, AlicjÄ™ NowakowskÄ… z klasy 3b oraz Alana Rokosika z klasy 3c. Wyróżnienie w konkursie ze wzglÄ™du na oryginalnÄ… formÄ™ pracy otrzymaÅ‚ Maksymilian Kujawski z klasy 1b. Uczniowie z klasy 5-8 przygotowali siÄ™ do quizu z wiedzy o Irlandii oraz życiu ÅšwiÄ™tego Patryka. Tu niepokonany okazaÅ‚ siÄ™ team z klasy 8b, w skÅ‚adzie: Marta Chmielewska oraz Jakub Ratajczak, którzy zajÄ™li miejsce pierwsze. Drugie miejsce zajÄ…Å‚ Jan Skupin z klasy 7d, trzecie - drużyna z klasy 7d w skÅ‚adzie: Nikolas Groblewski oraz Samuel Prymas. Gratulujemy!

NajwiÄ™kszym powodzeniem cieszyÅ‚ siÄ™ konkurs na spostrzegawczość i tu zaczęło siÄ™ istne szaleÅ„stwo. Szkolne Å›ciany zdobiÅ‚y koniczyny trzylistne. NależaÅ‚o odszukać koniczynÄ™ czterolistnÄ… i odebrać "nagrodÄ™ gwarantowanÄ…", która przypadÅ‚a ostatecznie piÄ™ciu uczniom. Emocje siÄ™gaÅ‚y zenitu, Å›miechu byÅ‚o co nie miara. W przyszÅ‚ym roku przygotujemy podwojonÄ… ilość koniczyn.

DziÄ™kujemy serdecznie za pomoc w kolorowaniu i wycinaniu koniczyn, za udziaÅ‚ w konkursach, za zaangażowanie, za uÅ›miech i miÅ‚e sÅ‚owa w tym dniu, jak i po nim. DziÄ™kujemy Wydawnictwu Macmillan Education oraz Konsulowi Irlandii za gadżety, którymi mogliÅ›my obdarować uczestników konkursów.

Organizatorzy: p. Kasia Kaczmarek, p. Dagmara Ostrowska