Obejrzeli wystawę i tworzyli obrazy

2017-11-28

W poniedziałek, 27 listopada, uczniowie klasy 3d pod opieką swojej wychowawczyni, pani Iwony Olszewskiej, udali się do MOK-u, gdzie uczestniczyli w zajęciach plastycznych z cyklu „Edukacja Bliżej Sztuki”.

W Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury zagościła interesująca wystawa pani Elżbiety Binkowskiej – gnieźnianki cenionej za talent i wszechstronność pracy twórczej. Okazją do świętowania był jubileusz trzydziestolecia jej pracy twórczej. W ramach tej wystawy pt. „Po owocach ich poznacie” malarka zaprezentowała swoje obrazy – zarówno te nowsze, jak i te starsze sprzed wielu lat. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali wystawione malarstwo, grafikę i ilustracje oraz unikalny katalog z wybranymi dziełami z życiowego dorobku malarki. Pełni wrażeń, po obejrzeniu wystawy, która była inspiracją do dalszych działań, trzecioklasiści wzięli udział w zajęciach plastycznych. Mali artyści na bazie trzech barw podstawowych tworzyli swoje dzieła sztuki. Pełni wrażeń fani sztuki wrócili do szkoły. Ta wystawa pozostanie na długo w naszej pamięci.