Pamiętamy o Janie Pawle II

2018-10-19

W środę, 17 października, uczniowie klasy 7c, perfekcyjnie przygotowani przez panią Agnieszkę Nowakowską, zaprezentowali wspaniały spektakl przypominający sylwetkę niezapomnianego papieża, świętego Jana Pawła II.

W tym roku, obchodzony już po raz osiemnasty, DzieÅ„ Papieski byÅ‚ wyjÄ…tkowy, bo zbiegÅ‚ siÄ™ z 40. rocznicÄ… wyboru Polaka Karola WojtyÅ‚y na papieża. Tegorocznym obchodom przyÅ›wiecaÅ‚o hasÅ‚o „Promieniowanie Ojcostwa”, zaczerpniÄ™te bezpoÅ›rednio z literackiego dziedzictwa papieża Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” to bowiem tytuÅ‚ dramatu Karola WojtyÅ‚y, datowanego na 1964 rok. Spektakl, zaprezentowany przez siódmoklasistów, bÄ™dÄ…cy poÅ‚Ä…czeniem wspomnieÅ„ z muzykÄ… i pantomimÄ…, wywoÅ‚aÅ‚ refleksjÄ™ na temat oddziaÅ‚ywania dziedzictwa papieża Polaka na wspóÅ‚czesnych. W wielkim skupieniu uczniowie oglÄ…dali kolejne sceny, także finaÅ‚owÄ…, w której nastÄ…piÅ‚o symboliczne promieniowanie duchowego przesÅ‚ania.