Pamiętamy o naszym patronie

2019-05-17

W czwartek, 16 maja, odbyły się w naszej szkole konkursy o naszym patronie – Świętym Wojciechu. Przybliżyły one uczniom sylwetkę patrona szkoły oraz pozwoliły odkryć literackie i aktorskie talenty naszych uczniów.

Konkurs zostaÅ‚ przeprowadzony w dwóch kategoriach: aktorskiej klasy I-III oraz klasy IV-VII (Wojciech w domu rodzinnym; UczeÅ„ w szkole przykatedralnej; Mnich w opactwie Benedyktynów na Awentynie; Biskup Pragi; Biskup Misjonarz) oraz literackiej klasy IV-VII (wiersz o szkole lub patronie szkoÅ‚y).

Stroje dzieci byÅ‚y barwne, nawiÄ…zywaÅ‚y do kanonu mody Å›redniowiecznej, a wiersze piÄ™knie wyrecytowane zachÄ™caÅ‚y do refleksji. Wszyscy uczestnicy konkursu za swój wysiÅ‚ek zostali nagrodzeni. OtrzymujÄ… cennÄ… nagrodÄ™, jakÄ… jest zwiedzenie Katedry GnieźnieÅ„skiej, jej podziemi, wieży widokowej, Drzwi GnieźnieÅ„skich oraz Muzeum Archidiecezji GnieźnieÅ„skiej. Nad przebiegiem konkursu czuwali wychowawcy klas oraz katecheci. W komisji konkursowej zasiadÅ‚ również pan dyrektor RadosÅ‚aw Sobkowiak, który podziÄ™kowaÅ‚ wszystkim uczestnikom za pomysÅ‚owość, talent i chęć bliższego poznania naszego patrona, Å›w. Wojciecha.

Lista nagrodzonych uczniów:

Jakub Gbur kl. 1a, Klasa 1b, Klasa 4b, Eryk Brewka kl. 2a, Tymon Kwitowski kl. 2b, Zofia Lawrenz oraz Szymon Nawrocki kl. 2c, Franciszek Rajski oraz Mikołaj Ignasiak kl. 4a, Franciszek Kamiński kl. 4c, Piotr Gabryszak i Szymon Stachowiak kl. 4d, Oskar Grześkowiak oraz Michał Majewski i Maja Rychwalska kl. 4e, Marcel Barszczewski i Michał Kwiatkowski, Patryk Olejniczak kl. 5b, Michalina Gralak i Gracjan Przybyłowicz kl. 5d, Nikola Kulig kl. 7b, Karina Gromadzińska, Kamil Klembalski, Hubert Kubiak, Julia Olechnowicz oraz Tymoteusz Szafrański kl. 7c.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.