Paryska przygoda z Trójką

2022-06-02

Tradycją naszej świetlicy szkolnej jest już 25-cio letnia organizacja wycieczek i kolonii po Europie. Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili już: Francję, Hiszpanię, Grecję, Włochy, Chorwację, Bułgarię itp. W tym roku szkolnym od 9 do 14 maja 2022 roku pojechaliśmy już po raz 5 do Francji.

ZwiedziliÅ›my przepiÄ™kny Paryż z wjazdem na wieżę Eiffla, Luwrem i Mona LizÄ…, Wersalem rezydencjÄ… Ludwika IV, czy Placem Pigalle. SpacerowaliÅ›my po Polach Marsowych i pÅ‚ynÄ™liÅ›my po Sekwanie oglÄ…dajÄ…c PaÅ‚ac Inwalidów, SorbonÄ™ i odbudowujÄ…cÄ… siÄ™ KatedrÄ™ Notre Dame. SpÄ™dziliÅ›my ostatni caÅ‚y dzieÅ„ w baÅ›niowej krainie Walta Disneya w Parku rozrywki Euro Disneyland. Opiekunowie p. Grażyna Paulus i p. Agnieszka Szymczak organizatorki wyjazdów zawsze wspominajÄ… te europejskie wÄ™drówki z mÅ‚odzieżą jako wielkÄ… przygodÄ™. Forma turystyki to wspaniaÅ‚a możliwość poznawania jÄ™zyków i kultury odwiedzanych miejsc oraz niesamowitej integracji grupy. Organizatorzy zapraszajÄ… na kolejne wyjazdy z "TrójkÄ…".