Pasowanie na czytelnika 2020/2021

2021-02-07

Mimo trudnego czasu pandemii uczniowie klas i zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Klasa Ia zawitała do biblioteki 2 lutego, klasa Ib 3 lutego, a klasa Ic 29 stycznia.

Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami wypożyczania książek. Złożyli uroczyste ślubowanie i wypożyczyli pierwsze bajeczki. Każdy uczeń klasy I otrzymał legitymację członka biblioteki, w której wypisane zostały prośby książki. Na uczestników czekała niespodzianki, w postaci: książek "Pierwsze abecadło", broszurek dla rodziców "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" oraz wycinanek "Pierwsze abecadło". Cały pakiet został wydany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Od tej chwili dzieci klas I zostały pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki i przyjaciółmi książek. Uroczystość pasowania na czytelnika przygotowała Pani Jadwiga Kierzonkowska.

Ponadto święto pasowania stanowiło doskonałą okazją poznania twórczości Jana Brzechwy, wyśmienitego pisarza, którego wiersze trafiły do kanonu dziecięcej literatury. Uczennice uczestniczące w prowadzonym przez Panią M. Skweres kole polonistycznym w składzie: Wiktoria Działa, Zofia Kamińska, Nikola Kaczmarek, Nadia Skrzypińska, Łucja Szklarska, Helena Rajska, Hanna Woźniak i Adriana Ziebarth zachęcały gorąco rówieśników poprzez recytację wybranych przez siebie wierszy wyżej wymienionego autora, do wypożyczania ciekawych lektur.

Małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek i zapraszamy do biblioteki, gdzie zawsze będą mile widziani.