Patriotyczne śpiewanie na medal!

2021-05-04

Dwa równorzędne pierwsze miejsca w I Rodzinnym Konkursie Pieśni Historycznych zajęli: rodzeństwo Hania i Mateusz Sosna z klasy 4a oraz Marysia Niewiadomska z klasy 6b. Nagrania pieśni w rodzinnych wykonaniach dostarczyły komisji konkursowej wielu wzruszeń i wybór laureatów był naprawdę trudny.

W konkursie, który polegaÅ‚ na wykonaniu w rodzinnym gronie jednej z siedmiu pieÅ›ni historycznych, wzięło udziaÅ‚ 23 uczniów klas IV-VII. Uczestnicy konkursu najczęściej wybierali pieÅ›ni „Piechota”, „Rota” i „RozkwitaÅ‚y pÄ…ki biaÅ‚ych róż”. NadesÅ‚ane filmy konkursowe to zbiór peÅ‚nych zaangażowania, ale też radoÅ›ci i uÅ›miechu patriotycznych obrazów. Wybranie najlepszych spoÅ›ród wielu bardzo dobrych wykonaÅ„ byÅ‚o naprawdÄ™ trudnym zadaniem. Ostatecznie pierwsze miejsce ex aequo zajÄ™li: rodzeÅ„stwo Hanna i Mateusz Sosna z klasy 4a oraz Maria Niewiadomska z klasy 6b. Drugie miejsce przyznano Kornelii SzczudÅ‚o z klasy 4b, a trzecie – Alexowi Walczakowi z klasy 4b. Ponadto nastÄ™pujÄ…cym uczniom przyznano wyróżnienia: Julian GrzÄ™da (4b), Zofia Imbierowicz (7d), JÄ™drzej KrysiÅ„ski (4b), Joanna Kubicka (7b), Wiktor Majewski (6c), Jagoda SzczeÅ›niak (7e) i Jakub SzczeÅ›niak (7e).

– DziÄ™kujÄ™ wszystkim za udziaÅ‚ w konkursie, czÄ™sto z zaangażowaniem rodziny i gratulujÄ™ naprawdÄ™ bardzo dobrych wykonaÅ„ pieÅ›ni. Filmy, na których uczniowie wraz z rodzeÅ„stwem, rodzicami, dziadkami, a nawet prababciÄ… Å›piewajÄ… najpiÄ™kniejsze polskie pieÅ›ni patriotyczne to bardzo wzruszajÄ…ce obrazy. Wielu wykonawców zadbaÅ‚o o uroczyste stroje, flagi narodowe, chorÄ…giewki i odpowiedniÄ… sceneriÄ™. Zawsze wiedziaÅ‚am, że nasi uczniowie potrafiÄ…, ale po raz kolejny i tak udaÅ‚o im siÄ™ mnie zaskoczyć niezwykÅ‚ymi pomysÅ‚ami. Wszystkim, nie tylko nagrodzonym i wyróżnionym, serdecznie gratulujÄ™ – mówi Anna Kaźmierska, organizatorka konkursu.

Zdobywcy czoÅ‚owych miejsc i wyróżnieÅ„ mogÄ… od 6 maja odbierać nagrody i dyplomy w dyżurce szkoÅ‚y, w godz. 8-14.