Patriotyczne wiersze i piosenki

2017-11-23

W środowe popołudnie, 22 listopada, odbyła się w naszej szkole wieczornica wierszy i piosenek patriotycznych, na którą uczniowie klasy 2a i członkowie szkolnego chórku zaprosili swoich rodziców.

InicjatorkÄ… wieczornicy byÅ‚a pani Blanka Szczepanowska, wychowawczyni klasy 2a, która przygotowaÅ‚a ze swoimi uczniami kilka wierszy patriotycznych. WÅ›ród nich nie mogÅ‚o zabraknąć utworu „Kto ty jesteÅ›? Polak maÅ‚y!”. Ponadto chórek szkolny wykonaÅ‚ kilka pieÅ›ni historycznych, nawiÄ…zujÄ…cych do wydarzeÅ„ zwiÄ…zanych z odzyskaniem przez PolskÄ™ niepodlegÅ‚oÅ›ci 99 lat temu. ByÅ‚y wÅ›ród nich m.in. „Przybyli uÅ‚ani”. „Marsz Pierwszej Brygady”, „Piechota”, czy „Marsz, marsz Polonia”. Montaż sÅ‚owno-muzyczny zakoÅ„czyÅ‚a pieśń „Å»eby Polska byÅ‚a PolskÄ…”. Na zakoÅ„czenie spotkania, wszyscy zgromadzeni, uczniowie i liczna publiczność, zaÅ›piewali pieśń „Jak dÅ‚ugo w sercach naszych”.