Patriotyczne zajęcia pierwszoklasistów

2018-11-14

Uczniowie klasy 1b wraz ze swoją wychowawczynią, panią Anną Poremską, 9 listopada, na kilka sposobów obchodzili tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości.

Najpierw dzieci udaÅ‚y siÄ™ do Muzeum Archidiecezjalnego i uczestniczyÅ‚y w warsztatach na temat „Polska niepodlegÅ‚a – 100 lat wolnoÅ›ci”. Uczniowie oglÄ…dali prezentacjÄ™ multimedialnÄ… oraz robili powstaÅ„czÄ… flagÄ™ (szablon orÅ‚a biaÅ‚ego przykÅ‚adali do materiaÅ‚u w kolorze czerwonym i wypeÅ‚niali biaÅ‚Ä… farbÄ…). W drodze powrotnej do szkoÅ‚y uczniowie odwiedzili cmentarz Å›w. Piotra, gdzie przed pomnikiem PowstaÅ„ców Wielkopolskich zapalili znicz i minutÄ… ciszy uczcili pamięć polegÅ‚ych powstaÅ„ców. W szkole uczestniczyli w uroczystym apelu. Na zakoÅ„czenie uczniowie wziÄ™li udziaÅ‚ w nietypowej zabawie. Na cześć MarszaÅ‚ka Józefa PiÅ‚sudskiego przyozdobili siÄ™ charakterystycznymi wÄ…sami. Uroczystość byÅ‚a jednÄ… z pierwszych lekcji historii w życiu najmÅ‚odszych uczniów, którÄ… na pewno zapamiÄ™tajÄ….