Październikowy Dzień Dobrego Słowa

2017-10-14

Ponieważ celem projektu jest budowanie odpowiedzialności za słowo, a dzięki programowi kulturalnego zachowania, szacunku do języka polskiego, dbania o czystość i poprawność wypowiedzi, świat może być lepszy – październikowe obchody Dnia Dobrego Słowa zatytułowaliśmy „Walka z BYKAMI, czyli gramatyczna corrida”.

Nasze świętowanie trwało prawie tydzień, w trakcie, którego omawialiśmy błędy językowe, staraliśmy się tworzyć opowiadania i bajki z poprawną formą językową, zwieńczeniem była gazetka. Dzieci z klasy 7b oraz uczęszczające do świetlicy brały udział w minikonkursie gry w „Państwa – Miasta” wykazując się nie tylko wiedzą przyrodniczą, czy geograficzną, ale także z życia codziennego, czy z literatury. Nie zabrakło też okolicznościowych plakatów, czy pozytywnych słów do „wydarcia”. W tym tygodniu dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego częstowały uczniów oraz nauczycieli cytryną, w zamian za słowną nagrodę – miłe afirmacyjne sentencje z Naszego „Pudełka Dobrych Myśli”. Nasze październikowe obchody miały charakter wręcz międzynarodowy, gdyż brała w nich udział młodzież z partnerskiej szkoły w Humaniu (Ukraina), która przybyła do naszej placówki. W obchody chętnie włączyła się dyrekcja, grono pedagogiczne, kierownictwo świetlicy, Samorząd Uczniowski, jak również uczniowie SP3. Za co dziękujemy! Już zapraszamy do wielkiego listopadowego świętowania, jak zwykle 13 dnia miesiąca. Koordynatorem projektu jest pani Magdalena Małolepsza (świetlica), przy współpracy z panią Joanna Wesołowską (pedagog), panią Justyną Jutkowiak (psycholog), panią Marleną Chęś (logopeda) oraz wychowawcami świetlicy.