PEC czyta dzieciom

2018-10-31

Przedsi─Öbiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnie┼║nie rozpocz─Ö┼éo kolejn─ů, si├│dm─ů edycj─Ö akcji ÔÇ×PEC czyta dzieciomÔÇŁ. W czwartek, 25 pa┼║dziernika, w akcji uczestniczyli uczniowie naszej szko┼éy.

Akcja gnie┼║nie┼äskiego PEC z jednej strony pokazuje najm┼éodszym mieszka┼äcom Gniezna jak bezpiecznie, komfortowo i ekologicznie mo┼╝na ogrza─ç mieszkania, a z drugiej strony namawia do codziennego czytania ksi─ů┼╝ek. Podczas wizyty w naszej szkole, pracownicy Przedsi─Öbiorstwa Energetyki Cieplnej czytali uczniom klas pierwszych bajk─Ö pt. „Czerwony kapturek w mie┼Ťcie zim─ů”. Dzieci z zainteresowaniem wys┼éucha┼éy bajki, a pó┼║niej rozwi─ůza┼éy ró┼╝norodne zagadki. Wszyscy uczniowie otrzymali ksi─ů┼╝eczki oraz odblaskowe zak┼éadki. Wielk─ů atrakcj─ů dla wszystkich by┼é Cieplik – maskotka PEC.

Jak co roku, w tegorocznej edycji zosta┼éa wykorzystana ksi─ů┼╝eczka: „Czerwony Kapturek w mie┼Ťcie zim─ů”, która informuje dzieci o zaletach dbania o jako┼Ť─ç powietrza w mie┼Ťcie. Uczy równie┼╝ ekologicznego podej┼Ťcia do ┼╝ycia i sk┼éania do dbania o ┼Ťrodowisko naturalne. Ksi─ů┼╝eczka zosta┼éa przygotowana w ramach ogólnopolskiej kampanii promuj─ůcej ciep┼éo systemowe.