PEC czyta dzieciom

2018-10-31

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie rozpoczęło kolejną, siódmą edycję akcji „PEC czyta dzieciom”. W czwartek, 25 października, w akcji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

Akcja gnieźnieńskiego PEC z jednej strony pokazuje najmłodszym mieszkańcom Gniezna jak bezpiecznie, komfortowo i ekologicznie można ogrzać mieszkania, a z drugiej strony namawia do codziennego czytania książek. Podczas wizyty w naszej szkole, pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej czytali uczniom klas pierwszych bajkę pt. „Czerwony kapturek w mieście zimą”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki, a później rozwiązały różnorodne zagadki. Wszyscy uczniowie otrzymali książeczki oraz odblaskowe zakładki. Wielką atrakcją dla wszystkich był Cieplik – maskotka PEC.

Jak co roku, w tegorocznej edycji została wykorzystana książeczka: „Czerwony Kapturek w mieście zimą”, która informuje dzieci o zaletach dbania o jakość powietrza w mieście. Uczy również ekologicznego podejścia do życia i skłania do dbania o środowisko naturalne. Książeczka została przygotowana w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej ciepło systemowe.