Piątoklasiści rywalizowali w piłce nożnej

2017-09-16

W piątek, 15 września, na boisku sportowym naszej szkoły odbył się turniej piłki nożnej uczniów klas piątych. Najlepsi okazali się chłopcy z klasy 5a.

W rozgrywkach wzięły udziaÅ‚ trzy drużyny: klasa 5a, 5b i 5c. Zawody dla mÅ‚odych piÅ‚karzy rozgrywane byÅ‚y systemem ,,każdy z każdym” 2 x 10 minut. Wyniki rozgrywek przedstawiajÄ… siÄ™ nastÄ™pujÄ…co. Mecz pomiÄ™dzy klasÄ… 5a a 5b zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ wynikiem 7:1. W drugim meczu rozegranym pomiÄ™dzy klasÄ… 5a i 5c również zwyciężyÅ‚a klasa 5a, wynikiem 5:0. Ostatni mecz pomiÄ™dzy klasÄ… 5b i 5c zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ remisem 3:3 w regulaminowym czasie i o koÅ„cowym wyniku decydowaÅ‚y rzuty karne, w których zwyciężyÅ‚a klasa 5b (1:0). Mistrzami SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3 klas piÄ…tych zostali chÅ‚opcy z klasy 5a, którzy zagrali w skÅ‚adzie: Igor DrzażdżyÅ„ski, Bartosz MalÄ™gowski, Krzysztof Szalaty, Dawid Nowakowski, Alex Matuszak, MikoÅ‚aj Komisarek, Karol KoÅ›micki. Miejsce II wywalczyÅ‚a klasa 5b, a III miejsce zajęła klasa 5c. Wszystkie drużyny otrzymaÅ‚y pamiÄ…tkowe dyplomy. Organizatorem oraz sÄ™dziÄ… podczas turnieju byÅ‚a nauczycielka wychowania fizycznego, pani Karolina Gruberska.