Piękna lekcja miłości Ojczyzny

2017-11-14

Uczniowie klasy 3b, pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Anny Poremskiej, przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który zaprezentowali w piątek, 10 listopada, uczniom klas I-III.

TrzecioklasiÅ›ci, przystrojeni w biaÅ‚o-czerwone kotyliony, a dziewczynki ubrane w czerwone spódniczki i biaÅ‚e bluzki, najpierw przybliżyli historiÄ™ naszego kraju – czasy, gdy Polska straciÅ‚a niepodlegÅ‚ość i zniknęła na 123 lata z map Å›wiata. Uczniowie „przebrani” za Prusy, RosjÄ™ i AustriÄ™ (w czarnych pelerynach, z przypiÄ™tymi napisami), odegrali symbolicznÄ… scenÄ™ rozbiorów, rozdzielajÄ…c mapÄ™ Polski miÄ™dzy siebie. NastÄ™pnie uczniowie przypomnieli najważniejsze symbole narodowe oraz ich znaczenie. PowagÄ™ i ważność apelu wyrażaÅ‚y wzruszajÄ…ce sÅ‚owa wierszy patriotycznych: „OrzeÅ‚ BiaÅ‚y”, „Barwy Ojczyste”, „To jest Polska” oraz wiersza pod tytuÅ‚em „Kto ty jesteÅ›?”. CaÅ‚y apel uÅ›wietniÅ‚y pieÅ›ni patriotyczne: „My, Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenka” , „PÅ‚ynie WisÅ‚a, pÅ‚ynie”. W sÅ‚owach wierszy i piosenek dzieci zadeklarowaÅ‚y swojÄ… miÅ‚ość do Ojczyzny. Na zakoÅ„czenie uroczystoÅ›ci uczniowie, machajÄ…c biaÅ‚o-czerwonymi chorÄ…giewkami piÄ™knie zaÅ›piewali piosenkÄ™ „JesteÅ›my Polakami”. Uroczystość byÅ‚a jednÄ… z pierwszych lekcji historii w życiu najmÅ‚odszych uczniów, którÄ… na pewno zapamiÄ™tajÄ….