„Piękna nasza Niepodległa”

2018-11-30

W związku 100-leciem odzyskania niepodległości, uczniowie świetlicy szkolnej pod opieką pani Magdaleny Małolepszej oraz uczniowie klasy 3a z wychowawczynią, panią Blanką Szczepanowską rozpoczęli ogólnopolski projekt edukacyjny pt. „100 pocztówek na 100-lecie niepodległości – Piękna nasza Niepodległa”.

Akcja polega na wymianie pocztówek pomiędzy zgłoszonymi szkołami oraz stworzeniu pocztówkowej mapy Polski. W ramach korespondencji wysłane zostały kartki, które pokazywały uroki miejscowości, czy też najbliższej okolicy. To czym uczestnicy pragnęli się pochwalić to fakt, jak pięknym krajem jest nasza Ojczyzna. Dzięki uczestnictwie w projekcie, każdy uczeń nabywa następujące umiejętności: poprawne zaadresowanie koperty, prawidłowe przyklejenie znaczka na kopertę/kartkę, wyjaśnienia pojęcia: adresat, nadawca, kod pocztowy; nawiązywania i pielęgnowania przyjaźni, czy wypowiadania się pisemnie z uwzględnieniem poprawności ortograficznej i stylistycznej.