Pierwsza Pomoc w Szkole Podstawowej nr 3

2022-12-19

W dniu 19.12.2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gnieźnie odbyły się zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.

Instruktor powiatowego oddziaÅ‚u Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, p. Artur Baranowski uÅ›wiadamiaÅ‚ uczniów naszej szkoÅ‚y jak ważna jest pierwsza pomoc i jak wÅ‚aÅ›ciwie reagować w przypadku zagrożenia ludzkiego życia. Celem zajęć byÅ‚o przygotowanie uczniów do umiejÄ™tnoÅ›ci wezwania pomocy medycznej ale i przygotowania mÅ‚odych ludzi do wykonywania prostych czynnoÅ›ci ratowniczych w celu ratowania życia ludzkiego do czasu przybycia sÅ‚użb ratunkowych. Po zajÄ™ciach rozgorzaÅ‚a żywa dyskusja dotyczÄ…ca faktu, iż każdy z nas może znaleźć siÄ™ w sytuacji, w której ktoÅ› bÄ™dzie potrzebowaÅ‚ pierwszej pomocy. BÄ™dzie to wydarzenie stresujÄ…ce, na które ciężko siÄ™ przygotować. Trzeba bÄ™dzie wtedy zachować zimnÄ… krew ponieważ od decyzji i szybkoÅ›ci dziaÅ‚ania potencjalnego ratownika może zależeć ludzkie życie.