Pierwszoklasiści już po ślubowaniu

2018-10-29

W piątek, 26 października, w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klas pierwszych.

W obecności najbliższych, a więc rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz wychowawców i dyrekcji szkoły pana Radosława Sobkowiaka i pani Agnieszki Szymczak pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Uczniowie ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pani Iwony Olszewskiej (klasa Ia), pani Anny Poremskiej (klasa Ib) i pani Irminy Inerowicz (klasa Ic). Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, które zostały nagrodzone dużymi brawami. Aktu pasowania dużym, czerwonym ołówkiem dokonał pan dyrektor Radosław Sobkowiak, który wcześniej w swoim przemówieniu zachęcił uczniów do poznawania otaczającego nas świata i odkrywania tajników wiedzy pod czujnym okiem rodziców i nauczycieli. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Miłą niespodziankę przygotowali pierwszoklasistom ich starsi koledzy z klasy 3a, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Blanki Szczepanowskiej. Trzecioklasiści życzyli maluchom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Na zakończenie zaproszono dzieci do wspólnej pamiątkowej fotografii. Uroczystość bardzo się wszystkim podobała i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych.