Pierwszoklasiści już po ślubowaniu

2018-10-29

W piątek, 26 października, w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klas pierwszych.

W obecnoÅ›ci najbliższych, a wiÄ™c rodziców, dziadków, rodzeÅ„stwa oraz wychowawców i dyrekcji szkoÅ‚y pana RadosÅ‚awa Sobkowiaka i pani Agnieszki Szymczak pierwszoklasiÅ›ci zostali przyjÄ™ci do spoÅ‚ecznoÅ›ci szkolnej. Uczniowie Å›lubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imiÄ™ swojej klasy i szkoÅ‚y.(…)”. Podczas uroczystoÅ›ci pierwszoklasiÅ›ci zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawczyÅ„: pani Iwony Olszewskiej (klasa Ia), pani Anny Poremskiej (klasa Ib) i pani Irminy Inerowicz (klasa Ic). Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i Å›piewali piosenki, które zostaÅ‚y nagrodzone dużymi brawami. Aktu pasowania dużym, czerwonym oÅ‚ówkiem dokonaÅ‚ pan dyrektor RadosÅ‚aw Sobkowiak, który wczeÅ›niej w swoim przemówieniu zachÄ™ciÅ‚ uczniów do poznawania otaczajÄ…cego nas Å›wiata i odkrywania tajników wiedzy pod czujnym okiem rodziców i nauczycieli. PierwszoklasiÅ›ci otrzymali pamiÄ…tkowe dyplomy oraz książeczki. MiÅ‚Ä… niespodziankÄ™ przygotowali pierwszoklasistom ich starsi koledzy z klasy 3a, którzy zaprezentowali montaż sÅ‚owno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Blanki Szczepanowskiej. TrzecioklasiÅ›ci życzyli maluchom wytrwaÅ‚oÅ›ci w zdobywaniu wiedzy. Na zakoÅ„czenie zaproszono dzieci do wspólnej pamiÄ…tkowej fotografii. Uroczystość bardzo siÄ™ wszystkim podobaÅ‚a i na pewno na dÅ‚ugo pozostanie w pamiÄ™ci uczniów klas pierwszych.