Pierwszoklasi┼Ťci kucharzami?!

2017-06-22

W ┼Ťrod─Ö, 21 czerwca, w klasie Ia odby┼éy si─Ö kulinarne warsztaty, kt├│re wy┼éoni─ç mia┼éy Masterchefa klasy. Na bazie samodzielnie wyhodowanych warzyw ze szkolnego ogr├│dka dzieci przygotowywa┼éy kolorowe kanapki.

Pierwszoklasi┼Ťci, w pi─Öknych fartuszkach, ochronnych czapach na g┼éowach nie ust─Öpowa┼éy miejsca telewizyjnym zawodnikom znanego programu kulinarnego. Na kanapkach dominowa┼éy czerwone rzodkiewki z zielon─ů sa┼éat─ů, szczypior z ogórkiem i ┼╝ó┼étym serem, wszystko u┼éo┼╝one na bia┼éych talerzykach. Zapach ┼Ťwie┼╝ych warzyw i starannie przygotowany podwieczorek zach─Öca┼é do wystawiania najwy┼╝szych not. Ka┼╝dy by┼é mistrzem i ka┼╝dy otrzyma┼é tytu┼é Masterchefa. Za┼éo┼╝enie w┼éasnego ogródka okaza┼éo si─Ö bardzo dobrym pomys┼éem. Konieczno┼Ť─ç podlewania i dogl─ůdania rosn─ůcych warzyw dawa┼éo okazj─Ö do cz─Östych rozmów o zdrowym ┼╝ywieniu, higienie i zdrowiu. – W┼éasnor─Öcznie przygotowane kanapki smakowa┼éy wy┼Ťmienicie – zapewnia pani Blanka Szczepanowska, wychowawczyni klasy Ia.