Pierwszoklasiści kucharzami?!

2017-06-22

W środę, 21 czerwca, w klasie Ia odbyły się kulinarne warsztaty, które wyłonić miały Masterchefa klasy. Na bazie samodzielnie wyhodowanych warzyw ze szkolnego ogródka dzieci przygotowywały kolorowe kanapki.

PierwszoklasiÅ›ci, w piÄ™knych fartuszkach, ochronnych czapach na gÅ‚owach nie ustÄ™powaÅ‚y miejsca telewizyjnym zawodnikom znanego programu kulinarnego. Na kanapkach dominowaÅ‚y czerwone rzodkiewki z zielonÄ… saÅ‚atÄ…, szczypior z ogórkiem i żóÅ‚tym serem, wszystko uÅ‚ożone na biaÅ‚ych talerzykach. Zapach Å›wieżych warzyw i starannie przygotowany podwieczorek zachÄ™caÅ‚ do wystawiania najwyższych not. Każdy byÅ‚ mistrzem i każdy otrzymaÅ‚ tytuÅ‚ Masterchefa. ZaÅ‚ożenie wÅ‚asnego ogródka okazaÅ‚o siÄ™ bardzo dobrym pomysÅ‚em. Konieczność podlewania i doglÄ…dania rosnÄ…cych warzyw dawaÅ‚o okazjÄ™ do czÄ™stych rozmów o zdrowym żywieniu, higienie i zdrowiu. – WÅ‚asnorÄ™cznie przygotowane kanapki smakowaÅ‚y wyÅ›mienicie – zapewnia pani Blanka Szczepanowska, wychowawczyni klasy Ia.